Inte för att vi planerar att tapetsera någonstans i huset, utan för att det är kul med prover. Dom kan man ha till en massa pyssligt. Tapetsera möbler, göra tavlor av, slå in saker med... Oh det killar i min pysselsjäl!
Då måste jag tipsa dig! Vi gick in på lokala färgaffären när vi höll på och inredde dotterns dockskåp, och frågade efter tapetbitar. Då fick vi en hel såndär tjock katalog med tapeter som utgått! HURRA!
3 kommentarer:
Vårstädat och fint på bloggen här ;) Jag måste ju också berömma den fina klänningen som du satte saxen i. Underbar!
Då måste jag tipsa dig!
Vi gick in på lokala färgaffären när vi höll på och inredde dotterns dockskåp, och frågade efter tapetbitar. Då fick vi en hel såndär tjock katalog med tapeter som utgått!
HURRA!
fröet: tackar :D
skåneanna: schysst!
Skicka en kommentar